Kiedy warto zastosować frezarkę narzędziową?

Frezarka narzędziowa

Frezarka narzędziowa jest obrabiarką, która służy do profesjonalne obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i artykułów o nieregularnych kształtach. Najczęściej obróbce poddawane są drobne elementy, takie jak zębatki, gwinty, koła i rowki. To frez jest narzędziem, które obrabia, czyli nadaje pożądany kształt danemu produktowi.

Frezarki pracują w ruchu obrotowym, a frez może poruszać się względem obrabianego komponentu. Znajdują swoje zastosowanie w produkcji drobnych, jak i większych elementów do maszyn. Czym różni się frezarka narzędziowa od frezarki uniwersalnej? Ta pierwsza posiada skrętny i wąski stół. Z kolei drugi model został wyposażony w dostawiany stół o dużej powierzchni i posiada dodatkowe wyposażenia i narzędzia. Co więcej, narzędziowa ma dwa wrzeciona poziome i pionowe. Producent TOP oferuje różne modele frezarek, wiertarek i szlifierek. Zespół doświadczonych specjalistów produkuje artykuły zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Ponadto w sprzedaży posiada obrabiarki światowych marek. Wszystkie produkty dostępne w sprzedaży posiadają certyfikat CE. To oznaczenie, które potwierdza, że produkcja obrabiarek przebiegała zgodnie z normami i standardami Unii Europejskiej. Firma może pochwalić się realizacją kompleksowych dostaw do pełnego uzbrojenia stanowiska pracy w narzędzia, pomoce i wyposażenie. Ponadto specjaliści oferują szkolenie z obsługi i pielęgnacji obrabiarek przed ich wdrożeniem do produkcji. Warto dodać, że szkolenie jest darmowe i ma miejsce podczas odbioru maszyny przez klienta. Oferowane narzędzia i maszyny są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb zleceniobiorcy.

Jak wyposażona jest frezarka łożowa?

Frezarka łożowa z głowicą skrętną na boki posiada wysuw pinoli, ręczne pokrętło wiertarskie, mikrometryczne posuwy mechaniczne. Jest uniwersalna i dzięki temu ma duże możliwości technologiczne. Znajduje zastosowanie w jednostkowej i seryjnej produkcji komponentów w warsztatach i zakładach przemysłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *