Jak wybrać odpowiednie frezarki pionowe do metalu?

Frezarki

Frezarki dzieli się na konwencjonalne i CNC. Produkty znajdują swoje zastosowanie w zakładach przemysłowych, fabrykach i warsztatach, gdzie masowo produkuje się zarazem duże, jak i małe komponenty do specjalistycznych maszyn i automatów. Na przykład frezarka konsolowa posiada wypróbowaną konstrukcję i kompletny układ sterowania numerycznego.

Dzięki temu jest możliwe wykonanie elementów o niestandardowych kształtach, na przykład geometryczne formy, których nie wyprodukuje się na obrabiarce konwencjonalnej bez zastosowania dodatkowych narzędzi. Frezarki pionowe do metalu pozwalają na otrzymanie zadowalającej wydajności oraz precyzji wykonania metalu. Produkty wyposażone zostały w interaktywne sterowanie graficzne oraz zestaw cykli automatycznych. Umożliwiają wykonanie obróbki zgodnie z wcześniej przygotowanym programem w danym systemie.

Co więcej, prowadnice we frezarce są hartowane i wykładane solidnym tworzywem sztucznym. Ponadto prowadnice posiadają centralne smarowanie oraz termicznie utwardzoną powierzchnię stołu. Różnorodność frezarek pozwala na wybór modelu, który spełni oczekiwania klienta. Jedne z nich dedykowane są produkcji nieskomplikowanych elementów, drugie z kolei świetnie nadają się do tworzenia komponentów o niestandardowych kształtach.

Co składa się na wyposażenie frezarki?

Frezarki pionowe do metalu posiadają wyposażenie normalne i specjalne. W ramach tego pierwszego można znaleźć wodne chłodzenie, pneumatyczny zacisk narzędzia, centralne smarowanie prowadnic, halogenową lampę oświetleniową, przekładnie śrubowo-tłoczne we wszystkich trzech osiach oraz osłonę przestrzeni roboczej. Co więcej, swoje zastosowanie znajdują tam również elektroniczne kółko ręczne dla osi x, y, z, instrukcja obsługi DTR, lampa oświetlenia miejscowego oraz klucze obsługowe. W wyposażeniu specjalnym znajdują się trzpień do mocowania frezów, oprawki redukcyjne do mocowania frezów lub wierteł, oprawki z tulejkami zaciskowymi, zestaw docisków do mocowania przedmiotu obrabianego, imadło maszynowe wytypowanej szerokości szczęki oraz głowica wytaczarska z mikrometryczną regulacją wysuwu narzędzia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *