Do czego wykorzystuje się frezarki narzędziowe?

Frezarka

Frezarki narzędziowe znacząco różnią się od frezarek uniwersalnych i tym samym są wykorzystywane do innych prac. Posiadają one dostawiany duży stół oraz dodatkowe narzędzia. Kiedy stosuje się frezarki narzędziowe?

Służą do obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i artykułów o nieregularnych kształtach. Profesjonalne obróbce poddaje się zębatki, koła, rowki i gwinty, które stanowią podstawowe wyposażenie zautomatyzowanych maszyn. Bez nich urządzenia, na przykład na linii produkcyjnej nie będą sprawnie działać. Frezarka to narzędzie, które posiada specjalne frezy. To one są odpowiedzialne za prawidłowe obrobienie materiału i nadanie odpowiednich kształtów i parametrów.

Frezarki ręczne nie są w stanie precyzyjnie odwzorować wymiarów zawartych w projekcie klienta. Aby cieszyć się 100% dokładnością, należy zastosować frezarki z napędem CNC. To urządzenie zautomatyzowane z systemem, gdzie ręcznie wpisuje się parametry. Tutaj produkt frezowany jest automatycznie bez pracy ludzkich rąk.

Gdzie szukać najlepszej jakości obrabiarek?

Wysokiej klasy obrabiarki można kupić na stronie internetowej producent TOP. W swojej ofercie posiada frezarki, frezarko wiertarki, tokarki i szlifierki. Co więcej, zespół specjalistów projektuje i realizuje zlecenia na obrabiarki zamówione przez klienta. Każdy produkt jest niepowtarzalny. Specjaliści oferują szkolenie z obsługi i pielęgnacji obrabiarek przed ich wdrożeniem do produkcji. Firma zajmuje się również sprzedażą gotowych obrabiarek znanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *