Dlaczego frezarka uniwersalna jest najczęściej kupowanym modelem?

Frezarka

Frezarka uniwersalna pozwala na tworzenie różnorodnych komponentów i elementów do specjalistycznych maszyn i urządzeń automatycznych. Drobne części znajdują swoje zastosowanie w zakładach przemysłowych i produkcyjnych.

Warto wiedzieć, że brak lub usterka choćby najmniejszej części powoduje niesprawność maszyny i przerwę w produkcji. Z kolei przerwa w produkcji niesie za sobą bardzo duże starty finansowe dla przedsiębiorstwa. Zautomatyzowane maszyny i system transportu wewnętrznego zostaje wprowadzony do zakładu po to, aby optymalizować pracę osób zatrudnionych.

Wpływa na efektywność wykonywanych obowiązków. W efekcie w krótszym czasie uzyskuje się więcej wyprodukowanych części lub więcej wykonanych zadań. Firmy nie mogą pozwolić sobie na zatrzymanie produkcji, dlatego też zespół techników zawsze posiada frezarki.

Cechy frezarki konwencjonalnej

Frezarka uniwersalna posiada duże możliwości technologiczne. Wykorzystuje się ją do jednostkowej i seryjnej produkcji elementów, jak i w narzędziowniach oraz systemach utrzymania ruchu. Frezarki manualne są równie wydajne, jak frezarki wyposażone w napęd CNC w trzech osiach. To umożliwia produkcję komponentów o nietypowych kształtach geometrycznych.

Elementy o niestandardowych formach są niemożliwe do wykonania na obrabiarkach konwencjonalnych. Producent obrabiarek TOP w swoim asortymencie posiada bogaty wybór frezarek oraz różnego rodzaju wiertarek. Firma prócz produkcji maszyn oferuje klientom maszyny znanych producentów na całym świecie. Portfolio zostało wzbogacone o ciężkie tokarki, szlifierki do płaszczyzn oraz inne obrabiarki wysokiej jakości. Firma umożliwia przeprowadzenie prób pracy wybranych maszyn, tak aby klient mógł zapoznać się z wybranym produktem.

Zespół specjalistów pomaga klientom w wyborze maszyn, służy radą i pomocą podczas montażu obrabiarki. Warto dodać, że maszyny posiadają oznaczenie CE, które jest potwierdzeniem pełnej zgodności ich wykonania z obowiązującymi normami i standardami w Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *